מסלולי הלימוד בתואר ראשון מדעי המדינה

הלימודים בביה"ס למדעי המדינה מתקיימים במסלול דו חוגי או מסלול חד חוגי.

המסלול הדו חוגי - במסלול זה יבחר התלמיד חוג לימודים נוסף על מדעי המדינה. במסגרת מדעי המדינה ילמד התלמיד כ-60 נ"ז, וכן כ-60 נ"ז בחוגו השני. תלמיד במסלול דו חוגי במדה"מ יוכל לבחור באחד משני המסלולים:

1. לימודי יום - משך הלימודים 3 שנים, או שנתיים (מסלול דו שנתי).

במסגרת לימודים בשנתיים, הסטודנטים ילמדו 6 סמסטרים רצופים לאורך שנתיים, כולל סמסטר קיץ. ניתן לשלב את הלימודים במדעי המדינה עם חוג נוסף מכלל חוגי הלימוד באוניברסיטה, גם אם אינו מציע לימודי תואר בשנתיים.

קיימת אפשרות לתואר ראשון+שני ב-3 שנים: תואר ראשון בשנתיים + תואר שני בשנה אחת.

2. לימודי ערב – משך הלימודים 3 שנים. הלימודים במדעי המדינה מתקיימים ביום אחד בשבוע, יום א', בין השעות 17:00 עד 21:30. בכל שנת לימודים ילמד התלמיד שלושה סמסטרים (סמסטר א, ב, קיץ). הלימודים בתכנית זו במתכונת דו חוגית בלבד. ימי לימוד נוספים יתקיימו בהתאם לבחירת החוג הנוסף.

המסלול החד חוגי - במסגרת זו ילמד התלמיד 100 נ"ז במדעי המדינה + 20 נ"ז מכלל קורסי האוניברסיטה. הלימודים מאפשרים הרחבה של הידע התיאורטי במדעי המדינה, לצד שילוב של קורסים מעשיים. יחד, בוגרי מסלול זה יקבלו הכשרה מעמיקה יותר בתחום מדעי המדינה. בוגרי המסלול החד חוגי, שישלימו בהצלחה את כל דרישות המסלול, יקבלו ספח התמחות בתחום אותו הרחיבו במהלך לימודיהם: התמחות בממשל ורעיון מדיני, או התמחות ביחסים בינלאומיים, או התמחות במנהל ומדיניות ציבורית. 

שילובי תחומי לימוד במתכונת דו חוגית מקנים יתרון בשוק העבודה ומגדילים את היצע המשרות, לדוגמא: בוגרי מדעי המדינה וכלכלה יוכלו למצוא עבודה גם בבנקים, משרד האוצר, מכוני מחקר שונים, חברות לובינג, עמותות חברתיות וכלכלנים בארגונים שונים עם זיקה לפוליטיקה. שילובים נוספים מומלצים: מדעי המדינה ותקשורת, מדעי המדינה ופסיכולוגיה, מדעי המדינה וסוציולוגיה, מדעי המדינה ומשפטים, מדעי המדינה ומזה"ת ואסלאם, מדעי המדינה ולימודי אסיה.  

הלימודים במתכונת חד חוגית מיועדים למי שמדע המדינה בוער בהם, ורואים עצמם כמי שמעוניינים לעסוק בתחום בהמשך, בין אם במחקר או בשוק העבודה. המסלול החד חוגי מספק השכלה רחבה ואפשרות להתמחות באחד מ-3 תחומי ההתמחות, לבחירתכם: התמחות בממשל ורעיון מדיני, או התמחות ביחסים בינלאומיים, או התמחות במנהל ומדיניות ציבורית.

תכנית המנהיגות "המסלול להשפעה ציבורית (אחריי!)" תאפשר לכם ללמוד תואר בהיסטוריה של עם ישראל ומדעי המדינה, לקבל הדרכה של מנטורים מהתעשייה תוך כדי הלימודים, לזכות במלגה בכל שנת לימוד, לקבל סיוע בהשמה מטעם "אחריי!" ולקבל כלים איך להיות משפיענים במשרות בכירות במגזר הציבורי. למידע נוסף פנו לאתר המסלול להשפעה ציבורית.

תואר ראשון משולב פכ"מ - פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה -

תכנית המצויינות פכ"מ - תואר ראשון משולב בפילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה - מציעה הכשרה מקיפה בשלושה תחומי ידע המצויים בלב השאלות החברתיות החשובות ביותר. היא מבוססת על ההנחה כי מענה מקיף לשאלות אלה מחייב הבנה רב-תחומית הלוקחת בחשבון שיקולים כלכליים, ערכיים ופוליטיים. התכנית מעניקה לבוגריה כלי ניתוח רבי עוצמה להתמודד עם שאלות אלה. התכנית מגשרת, אם כן, בין ראיה מופשטת, רב-תחומית, על תופעות חברתיות, לבין עיסוק בשאלות מדיניות קונקרטיות. בתוך כך, התכנית יוצרת בסיס חזק למסלולים מקצועיים המחייבים ראיה רחבה כגון מסלולים למשרות בכירות בשירות המדינה, או חברות ייעוץ אסטרטגי. בה בעת, ההכשרה מאפשרת להתקדם לתארים מתקדמים בתחומים רבים. בוגרי תוכניות פכ"מ בארץ ובחו"ל, ממלאים תפקידים בכירים בשירות המדינה, באקדמיה, במגזר השלישי ובעולם העסקים. למידע נוסף פנו לאתר פכ"מ.

מלגות בית הספר למדעי המדינה לכל התארים

תואר ראשון במדעי המדינה | תואר ראשון בשנתיים | לימודי ערב

תואר ראשון חד חוגי עם ספח התמחות ביחב"ל / מנה"צ / ממשל ורעיון מדיני

מגוון תכניות תואר שני בשנה אחת במדעי המדינהמסלול מואץ לתואר שני במדעי המדינה

תואר שני במחלקה ללימודי ממשל ורעיון מדיני - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי עם התמחות בממשל ורעיון מדיני

תואר שני עם התמחות בלימודי דמוקרטיה

תואר שני עם התמחות בלימודי פוליטיקה של המזה"ת בעת החדשה

תואר שני במחלקה ללימודי יחסים בינלאומיים - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי עם התמחות ביחסים בינלאומיים

תואר שני עם התמחות בלימודי דיפלומטיה (אנגלית)

תואר שני עם התמחות בניהול משא ומתן וקבלת החלטות

תואר שני עם התמחות בלימודי ביטחון לאומי ואסטרטגיה ימית

תואר שני במחלקה ללימודי מנהל ומדיניות ציבורית - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי במנהל ומדיניות ציבורית

תואר שני עם התמחות בביקורת פנימית וציבורית

תואר שני עם התמחות במנהל השלטון המקומי

תואר שני למנהלים Executive MPA במנהל ומדיניות ציבורית

תכנית רוטשילד - צוערי פיס לשלטון המקומי

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית לעובדי המגזר הציבורי

תכנית בינלאומית ללימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית (באנגלית)

צרו קשר   Contact Us

ביה"ס למדעי המדינה

אוניברסיטת חיפה 

בניין מדרגה קומה 4 

הר הכרמל, חיפה   3103301 

טל' מזכירות כללית:  972-4-8240599 Tel:

טל' מזכירות תואר ראשון: 972-4-8249081

School of Political Sciences

University of Haifa 

Terrace Building, 4th Floor

Mount Carmel, Haifa 3103301 , Israel

מפת הקמפוס:

campusMap

contact us button

contact us
© COPYRIGHT צוות מחשוב מדעי החברה 2024. DESIGN & DEVELOPMENT BY FACULTY OF SOCIAL SCIENCE