אודות ביה

אודות ביה"ס למדעי המדינה

ביה"ס למדעי המדינה הינו מהמובילים בארץ בתחומי ההוראה והמחקר בנושאי פוליטיקה וממשל, יחסים בינלאומיים, מנהל ציבורי, רעיון מדיני, ביקורת, ופוליטיקה השוואתית. בוגרי בית הספר ממלאים תפקידי מפתח במשרות מובילות בחברה.

קרא עוד
למה אצלנו?

למה אצלנו?

בגלל איכות המרצים, חווית הלימודים העשירה, סיורים, הרצאות אורח, קורסי לימוד ייחודיים, כלים לשוק העבודה, יחס אישי אמיתי, הנוף והאווירה.

קרא עוד
מלגות ביה

מלגות ביה"ס למדעי המדינה

בית הספר למדעי המדינה מעניק מלגות מיוחדות לסטודנטים בתואר ראשון, תואר שני מחקרי, ודוקטורט. המלגות מיועדות לסיוע כלכלי במהלך הלימודים וניתנות על בסיס ציוני פסיכומטרי, ממוצע לימודים בתואר, וקריטריונים נוספים.

קרא עוד
תואר ראשון

תואר ראשון

מטרת לימודי תואר ראשון בביה"ס למדעי המדינה, היא להקנות לתלמידים כלים וידע להבין ולנתח את העולם המדיני, המבנים והמוסדות המרכיבים אותו, והתהליכים הפוליטיים הפועלים בו.

קרא עוד
תואר שני

תואר שני

תכניות הלימוד לתואר שני כוללות התמחות באחת המחלקות של מדעי המדינה: ממשל ורעיון מדיני, יחסים בינלאומיים, מנהל ומדיניות ציבורית. התואר השני מציג מגוון תכניות מחקריות ולא מחקריות, כולל תואר שני בשנה אחת.

קרא עוד
דוקטורט

דוקטורט

מטרת לימודי הדוקטורט היא הכשרת חוקרים איכותיים בתחום מדעי המדינה, מסגרת הלימודים מאפשרת עבודה מחקרית עצמית של הסטודנט בהדרכת המנחה ממדעי המדינה.

קרא עוד

חדשות ביה"ס למדעי המדינה

יום פתוח להרשמה לתשפ"א - אוקטובר 2020. הנרשמים ביום הפתוח יהנו מהנחה של 50% בדמי ההרשמה. בנוסף, כל מועמד שירשם לסמסטר ב' הקרוב (8.3.2020) בין התאריכים 2-6 בפברואר 2020 ייהנה מהנחה של 50% בדמי ההרשמה!


פרופ' אבי בן - צבי, ראש התכנית ללימודי דיפלומטיה, נבחר לחתן פרס ישראל לשנת תש"פ בתחום חקר חקר מדע המדינה, יחסים בינלאומיים ומדעי הניהול. מנימוקי הוועדה: "פרופ' אברהם בן צבי הוא מבכירי החוקרים בישראל ובעולם בתחום היחסים הבינלאומיים ועבודותיו מתמקדות ביחסי ישראל ארה"ב ובמדיניות החוץ של ישראל. לתחום זה חשיבות מכרעת על חוסנה של מדינת ישראל ועל מעמדה האסטרטגי ובטחונה בזירה הבינלאומית והאזורית".
"ספריו הרבים ועבודותיו המחקריות השפיעו על החשיבה של קובעי מדיניות והקימו דור של חוקרים צעירים ומוכשרים. בולטותו כבר סמכא בתחום זה הפכה אותו לדמות מרכזית המחברת בין העולם האקדמי לתחום קביעת מדיניות של ישראל והבנתה בעיני הציבור. על כל אלה מוענק פרס ישראל בתחום חקר מדע המדינה, יחסים בינלאומיים ומדעי הניהול".


השבוע בתקשורת: "תוכנית טראמפ פותחת בפני ישראל לראשונה אפשרות לעצב את המציאות ביהודה ובשומרון באופן המשרת את צורכי הביטחון הלאומי. עד כה עמדו בפניה רק שלוש אפשרויות מסוכנות ומזיקות. עכשיו נוצרו תנאים טובים למאבק על אופציה רביעית שתיתן מעננה לעיקר צרכיה", כתב ד"ר דן שיפטן ראש התוכנית הבינלאומית לביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה בטור דעה שפורסם בעיתון ישראל היום.

המרכז לחקר מדיניות ואסטרטגיה ימית פרסם את ההערכה האסטרטגית הימית לשנת 2019/20. פרופ' שאול חורב, ראש המרכז והתכנית ללימודי ביטחון ואסטרטגיה ימית, התראיין בנושא בתוכנית קלמן סגל בכאן 11 ואמר בין היתר כי "חיל הים זכה בשני העשורים האחרונים להתעצמות. הוא הצליח להסביר היטב לדרג המדיני שהים מהווה עומק אסטרטגי וכי רכש הצוללות והשימוש בהן כעומק אסטרטגי הוא הדבר הנכון". פרופ' חורב התראיין בנושא גם בתוכנית מה בוער בגלי צה"ל ובראיון עומק במקור ראשון.מלגות בית הספר למדעי המדינה לכל התארים

תואר ראשון במדעי המדינה | תואר ראשון בשנתיים | לימודי ערב

תואר ראשון חד חוגי עם ספח התמחות ביחב"ל / מנה"צ / ממשל ורעיון מדיני

מגוון תכניות תואר שני בשנה אחת במדעי המדינה

מסלול מואץ לתואר שני במדעי המדינה

תואר שני במחלקה ללימודי ממשל ורעיון מדיני - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי עם התמחות בממשל ורעיון מדיני

תואר שני עם התמחות בלימודי דמוקרטיה

תואר שני עם התמחות בלימודי פוליטיקה של המזה"ת בעת החדשה

תואר שני במחלקה ללימודי יחסים בינלאומיים - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי עם התמחות ביחסים בינלאומיים

תואר שני עם התמחות בלימודי דיפלומטיה (אנגלית)

תואר שני עם התמחות בניהול משא ומתן וקבלת החלטות

תואר שני עם התמחות בלימודי ביטחון לאומי ואסטרטגיה ימית

תואר שני במחלקה ללימודי מנהל ומדיניות ציבורית - מדעי המדינה:

תואר שני מחקרי / לא מחקרי במנהל ומדיניות ציבורית

תואר שני עם התמחות בביקורת פנימית וציבורית

תואר שני עם התמחות במנהל השלטון המקומי

תואר שני למנהלים Executive MPA במנהל ומדיניות ציבורית

תכנית עתידים - צוערים לשלטון המקומי

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית למגזר הציבורי

תכנית בינלאומית ללימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית (באנגלית)

צרו קשר   Contact Us

ביה"ס למדעי המדינה

אוניברסיטת חיפה 

בניין מדרגה קומה 4 

הר הכרמל, חיפה   

טל' מזכירות כללית:  972-4-8240599 Tel:

טל' מזכירות תואר ראשון: 972-4-8240561

School of Political Sciences

University of Haifa 

Terrace Building, 4th Floor

Mount Carmel, Haifa 31905, Israel

מפת הקמפוס:

campusMap

contact us button

contact us
© COPYRIGHT צוות מחשוב מדעי החברה 2019. DESIGN & DEVELOPMENT BY FACULTY OF SOCIAL SCIENCE

המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית